Titulná Image Foto

HAXNE

Partner

KAŽDÝ Z NÁS SI ZASLÚŽI MAŤ ZDRAVÉ HAXNE

Funkčnosť garantovaná jedinou akreditovanou podiatričkou na Slovensku

Zdravé nohy alebo po našom ZDRAVÉ HAXNE sú základom funkčnosti každého ľudského tela. Pre mňa sú zdravé a funkčné nohy a telo veľkým záväzkom k vám milí pacienti a klienti . Deň čo deň od vás dostávam v ambulancii otázky, aké topánky, šľapky, papuče, či tenisky by som odporučila vám alebo vašim deťom. Tieto otázky ma veľmi tešia, pretože vtedy viem, že vám záleží na tom, čo si ráno na svoje HAXNE obujete. Ešte dôležitejšie je čo ráno obujete svojim deťom. Vo chvíli, keď vám na týchto skutočnostiach záleží, robíte správnu vec. Dbáte na svoje zdravie.

BSC (HONS) DENISA MERTL, MCHS.

V roku 2010 som ukončila štúdium Podiatrickej medicíny na University of East London v Anglicku. Počas štúdia som mala možnosť praxovať v rôznych štátnych nemocničných zariadeniach v Londýne. V King’s Collegge University Hospital som strávila niekoľko mesiacov na oddelení diabetického chodidla. Diabetickej nohe som sa následne venovala už profesionálne vo West Middlesex Univeristy Hospital, kde som bola súčasťou veľkého multidisciplinárneho tímu medicínskych odborníkov.

Venovala som sa aj biomechanike (analýze ľudskej chôdze a držaniu tela) a športovej medicíne pod dozorom Prof. Marka Tagoe, a problematike detského chodidla v Great Ormond Street Hospital (najuznávanejšia detská nemocnica v Anglicku).

Keďže biomechanika bola vždy pre mňa najzaujímavejšia časť podiatrickej medicíny, po ukončení štúdia som sa jej venovala na súkromnej klinike v centre Londýna a taktiež v štátnej nemocnici West Middlesex University Hospital. Analýza ľudského chodidla a chôdze je špecifická hlavne v tom, že ponukou riešení dokáže pomôcť pacientom vrátiť sa k plnohodnotnému spôsobu života v pomerne krátkom čase. A to nie len obyčajným ľuďom, ale aj vrcholovým športovcom. Na Slovensku pôsobím od roku 2013, za štyri roky sa mi podarilo postupne vniesť podiatriu do povedomia slovenských lekárov, športovcov a širšej populácie.

PREČO HAXNE ?

ČO NÁS VIEDLO K VYTVORENIU OBCHODU?

"Správne topánky Vás vezmú na správne miesta"

Dôležitosť a dopyt po správnej obuvi nás priviedla k úvahe o otvorení kamennej predajne v Púchove a zároveň vznikol aj internetový obchod www.HAXNE.sk. Dlhodobý prieskum trhu tých najlepších svetových značiek, ktoré by mohli byť aj cenovo dostupné sa podaril. My dnes môžeme ponúknuť vám a vašim deťom komfort, funkčnosť a zároveň príjemný a rôznofarebný dizajn topánok, papučiek, šlapiek, sandálok a doplnkov, ktoré si isto zamilujete.

Viac zdravých informácií nájdete na www.HAXNE.sk

Lucia Silver haxne  Mara Honey Gold haxne

PREČO MAMA ROKA ?

Odpoveď je takmer totožná s odpoveďou na otázku „Prečo sme otvorili obchod so zdravou a zdraviu prospešnou obuvou“. Každý deň máme v ambulancii mamy s dieťaťom, ktoré sa žiaľ z dnešnej masívnej ponuky obuvi pre deti nevedia „vysomáriť“. Chceme aby deti mali správnu obuv, chceme maminy informovať, dať im pridanú hodnotu – chceme šíriť osvetu. Slovo HAXNE označuje nárečím nohy a tak sme sa rozhodli prinášať zdravé HAXNE každému, kto má chuť chodiť zdravo. V našom obchode sa snažíme sprístupniť zdravú obuv pre bežných ľudí. Vyberáme podľa kvality a taktiež vzhľadu. Myslím si, že sa nám to aj darí. Veď prečo by kvalitná zdravotná obuv nemohla byť aj štýlová? Postupne sme pridali merné miesto na ortopedické pomôcky, ktoré si môžu pacienti dať vyrobiť na základe lekárskeho predpisu. Snažíme sa priniesť na trh to v čo veríme, že je dobré pre naše chodidlá a celkovo bezproblémové fungovanie tela a kĺbov. Svoju prácu robím už vyše 10 rokov a snažím sa zužitkovať svoje skúsenosti a tým prispieť k lepšiemu životu druhých. 

Ja sa vždy „natlačím“ aj do najväčšej detskej topánky aby som vedela ako sedí na nohe, aký je došľap, ako tlmí tlak, ako v topánke sedí päta, palce.... Topánky, ktoré predávame nosí celá naša rodina, my aj naše deti.

www.haxne.sk