Foto 2

Anna Salanciová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA bojovníčka

3294 hlasov

Anka je obetavou a milujúcou mamou svojich 5 detí. Už po 3. dieťati jej doktori neodporúčali ďalšie tehotenstvo, ale ona sa nevzdala. Aj napriek zdravotným problémom dokázala všetkým naokolo, ale najmä sebe, že ak „chceš“, tak sa to dá. A podarilo sa. Spolu s manželom, ktorý je jej po celý čas veľkou oporou, majú 4 krásne dcéry a jedného vytúženého synčeka. Spoločnými silami týchto 5 detí zvládajú vychovávať v maličkom byte v štvorposchodovom paneláku so strmými schodmi bez výťahu. Každý deň tieto schody zdolávajú spolu s kočiarom alebo taškou s nákupom v jednej ruke a bábätkom v tej druhej. Okrem svojej rodinky sa Anka ešte stará o svoje 2 babky, a aby toho nebolo málo, počas finančných problémov, ktorými si ich domácnosť prešla, sa vydala na cestu pekárky. Jej vášeň k pečeniu je cítiť v každom kúsku koláčika alebo torty, ktorý vlastnoručne pripraví. Nielenže nádherne vyzerajú, ale taktiež aj skvelo chutia.

Anka sa aj napriek všetkým svojim povinnostiam a starostiam, kedy jej každý deň prináša nejaké nové, rozhodla vydať na dlhú cestu a boj za vysnívanou postavou. Po troch tehotenstvách po sebe sa chce vo svojom tele cítiť dobre a zdravo, a tak si upravila svoj jedálniček a začala 3x do týždňa cvičiť.

Výchovu, varenie, pečenie, učenie sa s deťmi, cvičenie a každodenné „trable“ zvládajú Anka s manželom bravúrne a s pokorou. Je obdivuhodné, ako to všetko stíhajú a robia s úsmevom na perách. Spolu s 2 najstaršími dcérami sú si navzájom veľkou oporou a vo všetkom si pomáhajú. Do našej ankety ju prihlásila kamarátka Dagmar.