Dsc0568

Daniela Krajčová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

120 hlasov

Ako sa hovorí: ”Kde je vôľa, tam je cesta”.

Tým sa Daniela riadi celý život. Jej vôľa a túžba podnikať bola veľmi intenzívna. Celé jej podnikanie popri materskej začalo motivačnou knížkou “4-hodinový pracovný týždeň”. Znie to viac ako komicky, ale naozaj je to tak. Chcela totiž pracovať iba 4 hodiny týždenne, lebo bola toho názoru, že pri 2 deťoch sa veľmi ani viac nedá. Realita je však taká, že ako mama podnikateľka pracuje 18h denne, ak počíta aj materskú dovolenku ako prácu.

Je typ človeka, že keď má motiváciu a vášeň, tak do toho ide s plným nasadením, bez ohľadu na riziká. Prvé slovo jej synčeka Miška bolo “homba”. Sám od seba povedal párkrát homba, homba, a značka bola na svete. Rád sa hojdal od narodenia, ako aj dcéra Adelka. S oboma bábätkami sa prehojdali a prekočíkovali 1.rôčkom ich života. Keďže na Slovensku závesné kolísky neboli veľmi dostupné, väčšinou si mamy “hačky” šili doma. Vtedy si povedala, že to je naozaj dobrý funkčný produkt a chcela by ho vyvinúť tak, aby bol nielen funkčný, že pomôže mamičkám mať viac času na relax, ale zároveň, aby bol designovým kúskom v domácnosti. Tak sa zrodila značka HOMBA, ktorá je primárne o hojdaní a relaxe pre celú rodinu.

S vlnami pandémie už vyvíjala prototyp na závesnú textilnú kolísku “Homba”. Pomohla jej celá rodina. Vďaka nim to celé vzniklo. Sestra Zuzka, ako skúsená designérka, jej navrhla logo Homba. Mama jej strážila deti a koučovala ju, ako skúsená manažérka a koučka, jej pomohla prekonať neľahké momenty a stresové situácie. Manžel vymyslel krásnu drevenú rozperu, robil vášnivého stolára (inak pracuje v IT), konzultoval a investoval. A jej šikovná svokra jej pomáhala šiť prototyp - zužovala, prešívala, dorábala. Jej účasť v tom bola primárne hľadať dodávateľov a odberateľov, riešiť funkčnosť i celkový vzhľad produktu, ako aj technikálie okolo toho a legislatívu. Sama si vytvárala e-shop, a v neposlednej rade riešila aj zákaznícku podporu všetkých objednávok.

Po 1.roku úsilia získala viacero odberateľov v SR a ČR, ako aj medzinárodne a je za to nesmierne vďačná. Príde jej to stále ako neuveriteľné a doteraz to nechápe, čo sa deje.

„Najkrajšie sú na tom fotky spiacich bábätiek, ktoré mi posielajú mamičky, a že to má celé zmysel. A ako sa majú naše deti? Boli cez prázdniny doma, sú plné života, občas je u nás bordel, občas sa nudia, a občas ich strážia 2 babky na dôchodku. Občas si sadám za komp večer, keď zaspia. Úprimne nemám pocit, že by boli o niečo ukrátené, žijeme na plné obrátky, máme veľa aktivít a radi žijeme naplno. Moje deti to vidia, preto si tiež nesadnú celý deň ako ja :). Preto, ak máte chuť a vôľu niečo zmeniť, smelo do toho. Nebáť sa a pusťte sa do toho s vášňou. Materská má neuveriteľnú možnosť vymazať z hlavy minulú prácu, ktorá nás možno ani nebavila a vytvoriť si novú, vlastnú príležitosť - či už je to cvičenie pilates, kozmetický kurz, pečenie sušienok pre psíkov alebo hračiek pre deti. Online svet nám prináša možnosti, kde sa to všetko dá ponúknuť. Držím Vám palce, nech si idete za svojím snom.“ dodala na záver svojho príbehu Daniela

https://homba.store