Issmg 8392 2

Dáša Kozmérová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

5825 hlasov

Ako sama Dáša o sebe povedala, nikdy sa nepovažovala za maminu, ktorá by bola niečím výnimočná. Ako každá mama aj ona sa snaží vychovať zo svojich troch detí slušných ľudí s otvoreným srdcom a jasnou mysľou. Poskytnúť im bezpečný domov plný lásky.

Vedela, že dokáže písať nie len príbeh svojej rodiny, ale aj príbeh svojej firmy.

Pomaly po krokoch sa učila harmónii medzi týmito dvoma svetmi. Miluje svoju prácu a je vďačná za každý deň, kedy tu môže byť.

Dôveru vo svoje schopnosti nadobudla nečakane po tom, čo uspela ako Podnikateľka Slovenska v kategórii úspešná živnostníčka. Uvedomila si, že už to nie je iba o nej, ale aj o maminkách, ktoré sa práve rozhodujú či si plniť aj svoje sny a možno je práve ona tou, ktorá je im vzorom. Tento záväzok sa snaží plniť čo najsvedomitejšie.

Jej príbeh sa začal písať v roku 2013, keď sa venovala naplno svojim dvom synom. Mladší mal vtedy 6 mesiacov. Začala sa cítiť nedocenená, nakoľko je veľmi aktívny človek a potrebuje neustále nové podnety. Po triezvej úvahe prišiel nápad rozbehnúť internetový obchod s látkami/metrážou a galantériou.

Začiatky boli ťažké a pomalé. Nevedela nič o obchode, eshope, marketingu a dokonca ani o látkach. Nevedela ani šiť😊.

Boli to dlhé týždne samoštúdia, vybavovania a hľadania. Jej život zrazu naberal aj iný smer a páčilo sa jej to. Z jej prvých zákazníčok sa stali jej nové priateľky. Robila vo firme všetko – chystala objednávky, objednávala tovar, komunikovala so zákazníkmi, riešila marketing a študovala zákony. Vlak sa rozbehol a ona sa viezla. A v tom sa prihlásila na svet ich najmladšia dcérka. Obrovské prekvapenie a ešte väčšia radosť😊.

Pribúdali roky, pribúdali zamestnanci a hlavne pribúdali spokojný zákazníci. Rozšírili sa okrem Slovenska aj do Českej republiky, Maďarska, Rakúska a Nemecka.

„Už som to nebola iba ja, ale boli sme to my. Moja Buburodina. Moje skvelé dievčatá, ktoré sa ku mne pridali a budujú spolu so mnou náš svet plný lásky k šitiu. Milujem každý jeden deň s nimi. Tvoríme skvelý tím a ja viem, že sa na ne môžem spoľahnúť!“ vyjadrila sa Dáša

Veľké zadosťučinenie pre ňu bolo, keď sa im ako firme podarilo získať v roku 2020 certifikáciu GOTS. Pre ich zákazníkov to znamená, že si môžu byť istý, že si kúpia látku, ktorá spĺňa najprísnejšie pravidlá kvality a tiež, že sú firma, ktorá dodržiava enviromentálne a etické zásady a to isté vyžaduje od svojich dodávateľov.

„Toto všetko čo sa mi podarilo dosiahnuť by však nešlo bez mojej rodiny. Som vďačná najmä môjmu manželovi Miškovi, ktorý je už teraz súčasťou Buburodiny a mojej sestre Tinke, ktorá ma od začiatku podporovala a pomáhala mi ako vedela. Cítim, že nás ako firmu čakajú ešte veľké veci a som pripravená nás viesť v našich cieľoch.“ dodala na záver Dáša.

https://www.bubulakovo.sk