Foto

Diana Syneková - finalistka

Hlasovanie nie je možné.

v kategórii MAMA podnikateľka

3959 hlasov

Už od štúdia na farmácii som rozprávala o rozbehnutí vlastného podnikania. Mám rada efektivitu a hľadanie "zlepšovákov". O nové poznatky sa následne veľmi rada podelím s každým, komu môžu pomôcť. Na materskej dovolenke s prvým synčekom som sa zahĺbila do objavovania súvislostí starostlivosti o deti a témy ekológia, ktorá mi bola blízka už pred tehotenstvom.

Téma ekologickej starostlivosti o deti ma chytila za srdce, keď som si uvedomila kopy plienok a plastových hračiek, ktoré ležia na skládkach, množstvo detského oblečenia, vyrábaného často v nevyhovujúcich podmienkach, a plno iných produktov, ktoré sa po pár využitiach stanú nepotrebnými.

Keď sa po 1. roku nášho synčeka naskytla príležitosť odkúpiť detský secondhand, zdalo sa to ako výborná štartovacia čiara. S manželom sme dlho neváhali a rozhodli sa ísť do toho. V tom čase sa mi objavili 2 čiarky na tehotenskom teste, takže bolo jasné, že kamennú predajňu nebudem môcť prevádzkovať dlhodobo, a tak vznikol nápad vytvoriť e - shop.

Napriek vyčerpaniu popri plnení mamičkovských povinností som po nociach spoznávala zákutia online predaja a niekoľko mesiacov od narodenia 2. synčeka spustila projekt: Ekobejby.sk Vecičky vykupujem prístupom od mamičiek k mamičkám - lokálne, ekologicky a starostlivo, nejde o hromadný výkup z anglických veľkoskladov.

Na e - shop pravidelne pridávam bábätkovské a detské oblečenie, ktoré ešte chce byť nosené, hračky, ktoré potrebujú byť ľúbené, knižky, ktoré si zaslúžia byť čítané a produkty starostlivosti o bábätká, ktoré ešte môžu pomôcť ďalším mamičkám v opatere o ich ratolesti.

Predajom noseného tovaru ale nekončíme. Do budúcna mám ešte veľké plány. Ekobejby nie je „detský sekáč“, je to myšlienka udržateľného prístupu v starostlivosti a výchove o budúcu generáciu. Z lásky k deťom a prírode.

https://www.ekobejby.sk/