Mama Roka Damborska

Ilonka Damborská - Absolútna MAMA roka 2021

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA bojovníčka

158 hlasov

Ilonka je skromná žena s obrovským srdcom. Je mamou 7 ročnej Nikolky a 27 ročného Paľka. Od roku 1997 je podnikateľka, predsedníčka rôznych miestnych organizácií ako napr. Únia žien Slovenska, Matice Slovenskej, Zväzu protifašistických bojovníkov. Je aj zakladateľkou O.Z Neziskový svet s projektami "predobro" a "budujeme domov". Pochádza z Kopčian. Svoj život zasvätila pomáhaniu ľuďom v núdzi. Všetkých, ktorým pomáha, berie ako svoje deti. Jej odhodlanie bojovať a pomáhať, zachránilo mnoho životov. Ilonka je plná lásky, porozumenia, súcitu. Každému vyčarí úsmev na tvári. Jedine milé slovo je pohladenie duše. Ilonka je najmama, najžena dnešnej doby.

takto sa o nej vyjadrili tí, ktorým Ilonka pomohla:

"Keď mi Ilonka zaklopala na dvere, netušila som, že sa stane mojou druhou mamou. Prišla, aby mi ponúkla pomoc.V tom čase som sa dozvedela, že mám rakovinu..." 

"Ilonka  je jedna úžasná žena s tým najlepším srdcom ...beriem ju ako maminu preto, lebo je ako bola moja nebohá mamina. Vždy každému pomôže."

"Ilonka je ako nádej pre ľudí vo všeobecnosti bez ohľadu na to akí sú (vyznanie ,farba pleti, hmotnosť či je malý alebo veľký)."

"Je ako naša mama, koľkokrát som videla ako sa baví s cudzími deťmi, ktoré chcela hneď obliecť, alebo s dospelými, ktorí majú deti choré a v očiach mala iskru a podporu. Je to taká mamina nás všetkých."