T2z 3214

Janette Paluchová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA influencerka

1220 hlasov

Príbeh o tom, ako sa z emancipovanej, rozcestovanej, multitaskingovej karieristky, stala milujúca matka. Dieťa a založenie rodiny počas jej mladších rokov nikdy neboli v rebríčku priorít na prvých miestach. Vždy túžila o precestovaní celého sveta, neustáleho sa vzdelávania sa a vyšperkovanej kariéry v oblasti marketingu a politiky.

„Vďaka cestovaniu, na ktoré som využívala počas vysokej školy každú možnú chvíľu som v zahraničí stretla jedného Slováka, s ktorým sme vedeli o začiatku, že sme si súdení. Po dvojročnom vzťahu na diaľku, sme to spolu skúsili naostro a začali spolu bývať. Od prvej chvíle sme vedeli, že chceme svoju rodinku. A tak sme sa ani veľmi snažiť nemuseli a prišlo bábätko. Narodila sa nám krásna dcérka, ktorej sme dali meno Michaela. Ešte pred nástupom na materskú dovolenku som si veľmi nevedela predstaviť ako bude vyzerať celé materstvo a hlavne tá "dovolenka", keďže som doteraz vždy bola v neustálom švungu. Z každej strany som počúvala aké je materstvo nesmierne ťažké,  avšak realita bola pre mňa úplne iná. Už prvým okamihom od pôrodu mojej malej Mišky sa mi otočil celý svet. Priority sa úplne otočili, už nie je pre mňa podstatné naháňanie sa za kariérou a všetkými hmotnými vecami - prioritou je pre mňa jej šťastie, úsmev na tvári a jej rozkošný detský smiech. Od začiatku som sa neriadila žiadnymi naučenými pravidlami. Vvytvorili sme si svoje vlastné pravidlá, založili sme si vlastnú rodinku a robíme všetko tak, aby nám bolo dobre.“ vyjadrila sa Janette.

Teraz keď si spomenie ako jej bolo predtým ako sa stala matkou a ako jej je teraz tak cíti, že ju napĺňa materský cit, ktorý sa ako sama hovorí, ani opísať nedá. Okrem materstva si počas materskej dovolenky vypestovala aj ďalší koníček, a tým je kváskovanie a pečenie (čím si podľa nej nahradzuje pracovný režim). „Myslím si, že materstvo zmení každú ženu len a len vtedy, keď sa mu oddá  naplno a stane sa z nej milujúca matka, ktorá je odhodlaná urobiť pre šťastie a spokojnosť svojho dieťaťa úplne všetko.“ dodala na záver.

https://www.instagram.com/dennikmodernejzeny/