Foto

Nikoleta Macinská

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA influencerka

329 hlasov

Nikoleta je mamou 8 detí. To väčšinu ľudí šokuje. Mama toľkých detí by mala byť… iná ako ona. Takto nejako by sa dali zhrnúť reakcie ľudí, keď ju spoznávajú. No potom to akosi začne dávať väčší zmysel. Už na začiatku ako sa stala mamou vedela, že chce pre svoje deti niečo iné, ako mala v detstve ona. Chcela, aby nielen vedeli, že ich miluje, ale aby to aj cítili. Vedieť totiž nestačí. Nikomu. Nielen deťom.

„Som presvedčená o tom, že je dôležité prejavovať lásku tomu druhému spôsobom, ktorému bude rozumieť a bude pre neho prijateľný. Preto som sa do hĺbky zaoberala emocionálnymi potrebami človeka v mojej prvej knihe. Ich napĺňanie je totiž základom dobre fungujúcich a harmonických vzťahov.“ vyjadrila sa Nikoleta. 

Život sa však vyvíjal inak, ako si predstavovala a jej manželstvo skončilo po vyše 22 rokoch rozvodom. Nasledovala smrť jedného z jej detí a ona musela prejsť najhlbšou priepasťou, ktorú kedy v živote zažila. V tom čase už aktívne zdieľala svoj život s mnohými ženami na sociálnych sieťach, ukazovala krásy, aj strasti života ženy. Otvárala zaprášené témy, o ktorých sa menej hovorí, lebo sú to vraj témy, ktoré sa predsa “z kuchyne nevynášajú”. Myslí si však, že práve o týchto témach je dobré hovoriť, aby ľudia nemali pocit, že sú v tom sami. Aby vedeli, že sa z toho dá von. A tak napísala druhú knihu s názvom Deň za dňom, lebo iba tak, krôčik po krôčiku, sa dá aj z tej najhlbšej priepasti vyliezť von. Ale posledný rok ju naučil, že príjemné a ťažké, dobré a zlé… sa nám deje súčasne. A je na nás, ako sa s tým naučíme pracovať. Ako sa naučíme pracovať so sebou, vlastnými pocitmi, potrebami a túžbami. Či si ich vôbec dovolíme mať.

A tak už nejaký ten rok robí poradenstvo, funguje ako skúsenostná mentorka pre ženy, ktoré chcú radšej žiť, ako prežívať.

https://www.instagram.com/dennik.mamy_8deti/