1z6a0510

Romana Roumy Kiššová - víťazka kategórie MAMA podnikateľka

Hlasovanie nie je možné.

v kategórii MAMA podnikateľka

3536 hlasov

Smerovanie môjho e-shopu Peneloppe.sk sa pôvodne uberalo úplne inam ako dnes a verím, že môj príbeh inšpiruje mnohé maminy, aby sa so svojimi podnikateľskými plánmi nevzdávali pri prvom neúspechu, nechali sa viesť svojou ženskou intuíciou a aby sa nebáli spraviť si citronádu, keď im život ponúkne citróny.

S podnikaním v tejto oblasti som začala ešte počas štúdia na vysokej škole založením e-shopu s profesionálnou dekoratívnou kozmetikou. Hneď po škole som sa rozhodla spraviť si certifikát Make-up Artist a venovať sa profesionálnemu líčeniu. Snívala som o tom, že hneď po škole sa stanem mamou a svoj život som sa snažila zariadiť si tak, aby som stíhala pracovať popri dieťati a mala možnosť práce z domu s flexibilnou pracovnou dobou. Po krôčikoch sme sa rozbiehali a v tom najlepšom prišla pandémia. Objednávok bolo menej a menej a ponuky na líčenie klesli až na nulu. Naviac táto situácia ovplyvnila aj moju hudobnú kariéru. Bolo mi jasné, že sa musím začať uberať iným smerom a tak som s ťažkým srdcom išla na pár mesiacov robiť prácu grafičky.

V tom čase som bola zo situácie frustrovaná, no dnes za túto skúsenosť ďakujem, pretože ma doviedla k práci, ktorá ma každým dňom napĺňa. Skúsenosti z grafických programov som využila na splnenie svojho sna. Vravela som si, že keď otehotniem, vyrobím svojmu dieťatku ten najkrajší spomienkový album aký si len dokáže moje srdce predstaviť. Bohužiaľ sme o bábätko prišli počas prvých týždňov tehotenstva, no ja som sa rozhodla svoj sľub splniť a spomienkovú knižku napriek tomu dokončiť na počesť nášho anjelika a synovčeka, ktorý bol na ceste na tento svet. Mnoho mamičiek, ktoré knižku vypĺňajú mi píšu ako je z knižky cítiť, že bola vyrobená s obrovskou láskou. Vždy ma táto správa poteší, pretože presne tak to cítim aj ja.

Aj keď som si prešla náročným životným obdobím a niekoľkými tehotenskými stratami, veľmi ma tešilo, že môžem byť aspoň týmto spôsobom súčasťou jedinečného príbehu tisícok mamičiek a detí nielen na Slovensku, ale v Čechách a Maďarsku. Táto práca mi dávala zmysel. Už vtedy som bola srdcom MAMA, pretože esenciu matky má v sebe každá žena a nedefinuje ju počet detí v náruči, ale počet detí, ktoré nosí v srdci. Krásnou požehnanou správou je, že po tomto turbulentnom životnom období už aj ja môžem s láskou vypĺňať spomienkovú knižku pre bábätko Z lásky sa zrodilo. A musím uznať, že táto knižka pre mňa nadobúda úplne nový rozmer, keď sa plní zážitkami.

Do tvorby kníh som sa zamilovala a po mojej prvotine som vydala ešte spomienkovú knihu pre rodiny s množstvom tipov ako spraviť deň výnimočným s názvom 4 ročné obdobia našej rodiny a edukačnú knižku pre deti Osobnosti v rýmoch. Cítim, že napriek kľukatej ceste som sa dostala k práci, ktorá ma napĺňa a je mojim životným poslaním. Keby mi pár rokov dozadu poviete, že sa budem uberať týmto smerom, asi by som sa dobre zasmiala. Dnes si neviem svoj život predstaviť inak. Preto sa nechajte viesť životom, počúvajte svoju ženskú intuíciu a pokúste sa stíšiť v hlave strachy a pochybnosti, ktoré vám vravia, že niečo nedokážete. Pretože mamy sú osoby s akýmisi super schopnosťami, ktoré dokážu všetko, čo si zaumienia.

V hlave mám ešte veľa projektov a plánov a verím, že do pôrodu nášho vymodleného dieťatka ešte stihnem niektoré  z nich zrealizovať. Potom sa už začne úplne nová kapitola nášho života, kedy budem musieť byť opäť veľmi kreatívna a vymyslieť ako skĺbiť materstvo a kariéru. Verím, že pre vás zostanem inšpiráciou aj v tomto období, tak ako sú mne inšpiráciou mnohé z vás.

www.peneloppe.sk