Foto

Vierka Gábršová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

300 hlasov

„Možno si ani neviete predstaviť, akú mám radosť, že môžem robiť to čo ma baví.“ hneď na úvod sa vyjadrila farmárka Vierka.

Vierka prešla rôznymi kanceláriami a postami projektovej manažérky v Bratislave ako aj v rodnom meste Levice. Odhodlanie, vďaka ktorému získala silu stať sa skutočnou farmárkou vychádzalo predovšetkým z materstva, keď si uvedomila, ako chce kŕmiť svoje deti zdravými potravinami. A tak sa začal kolobeh skúmania pôvodu potravín, ktoré jedli. Bolo to pre ňu natoľko dôležité, že chcela pestovať a vyrábať také produkty, ako si sama kupuje - v bio  kvalite a s jasným pôvodom. Zistila, že sa už nechce vrátiť do kancelárie v lodičkách, ale nasadla na malotraktor, kde to všetko začalo.

V logu Farmárkin sen je žena na malotraktore, žiadna atrapa, ale skutočná Vierka, ktorá pozná svoje polia dokonale, pretože na nich reálne pracuje.

K poľnohospodárstvu má blízko, pretože jej ocino pôsobí v poľnohospodárstve a ovocinárstve. Najprv sa venovala účtovníctvu poľnohospodárov, a postupne si uvedomila, že dnešná doba potrebuje moderný prístup k pôde založený na ekologickom správaní pestovateľa. A tak sa z nej stala BIO pestovateľka. Naplno sa to začalo výsadbou novej plantáže ríbezle čiernej v roku 2014. Celý proces od jej výsadby a začlenenie do ekologického poľnohospodárstva až po finálnu bio produkciu trval naozaj dlho - 5 rokov. A v roku 2019 má v portfóliu dva úžasné produkty ekologického poľnohospodárstva.  

„Na zdravé šťavy Farmárkin sen sa pozerám ako na ovocie na kríkoch, ktoré pestujem. Moja zásada je spracovať iba vlastné vypestované ovocie, pretože práve tu poznám pôvod a spôsob jeho pestovania. V rámci predaja uplatňujem vlastnú politiku predaja, o ktorej som sama presvedčená. Snažím sa informácie podložiť faktami, a preto často investujem do laboratórnych rozborov, aby som sa dozvedela o svojich produktoch maximum. Cenotvorba nie je v mojom prípade orientovaná na konkurenciu, sadnem si, spíšem náklady, odvediem dane a vypľujem skutočnú cenu za produkt. Farmárkin sen je môj komplexný job, v ktorom sa nájdem ako traktorista, zberač plodov, skladník, účtovník, plánovač a tvorca web stránky. Veľká vďaka patrí mojim rodičom a mužovi, ktorí mi pomáhajú plniť Farmárkin sen.“ dodala Vierka

www.farmarkinsen.sk