Foto S Trofejou

Zuzana Guzmická - víťazka kategórie MAMA podnikateľka

Hlasovanie nie je možné.

v kategórii MAMA podnikateľka

6805 hlasov

Ako Zuzka od nuly vybudovala projekt, ktorý dnes pomáha stovkám rodín ročne.

Keď mala jej dcéra Karolínka 2,5 mesiaca, všetky jej spánky trvali zrazu cez deň 30 minút. Bola nervózna, uplakaná a Zuzka s ňou. Nevedela, čo sa deje. Začala pátrať a zistil , že sa na slovenských stránkach k ničomu nedopátrala. Medzičasom sa začal zhoršovať aj Karolínkin nočný spánok. Zuzka natrafila na zahraničnú spánkovú poradkyňu, ktorej služby si objednala a spánok Karolínky sa s jej pomocou veľmi zlepšil. Jej pomoc bola pre ňu inšpiráciou. Kdekoľvek totiž povedala, že spánok jej dcérky zlepšila, všetci chceli vedieť, ako na to. Rozhodla sa preto, že bude radiť na profesionálnej úrovni. Mala pocit, že na Slovensku chýbajú odborné informácie o spánku, ktoré by dali rodičom praktické tipy a odpovede na ich otázky (iné ako „treba len vydržať“).

„Moje prvé štúdium bolo špecializované na štandardný spánkový tréning. Týmto spôsobom som začala pred 6 rokmi pracovať a zistila som, že by som rada pracovala jemnejšími prístupmi. Rozhodla som sa preto pokračovať v štúdiu a začať sa vzdelávať v oblasti jemného spánkového poradenstva, citlivého a holistického spánkového poradenstva. Toto štúdium a medzičasom obrovské množstvo skúseností mi dovolilo hľadať vlastnú cestu, zlatú strednú cestu k detskému spánku. Pridala som vzdelávanie v oblasti refluxu, dojčenia, kŕmenia z fľaše, alergií, psychológie, spánku dospelých, odplienkovania, rešpektujúceho rodičovstva. Začala som využívať moje vedomosti, citlivý prístup a niekoľkoročné skúsenosti z praxe so stovkami rodín, a postupne som vytvorila a vytváram vlastný jemný spôsob poradenstva, aby som dokázala pomôcť rodinám s rôznymi štýlmi výchovy a situáciami, ktoré sú často extrémne náročné. Mojim cieľom je byť zlatou strednou cestou podpory pre rodičov a ich deti. Mojim cieľom je podporovať každú rodinu, bez ohľadu na to, ako si praje mať spánok bábätka zorganizovaný. Mojim cieľom je, aby sa na mňa mohli obrátiť každá maminka aj ocko a poradili sa so mnou o spánku ich bábätka.“ dodala Zuzka

Medzičasom Zuzka k spánkovému poradenstvu pridala aj poradenstvo pri odplienkovaní a dojčení, online prednášky. Zároveň začala s predajom vlastných nožičkových spacích vakov, jedinečných prenosných zatemňovacích závesov a bezpečných mantinelov a mojkáčikov.

 

https://www.lepsispanokbabatiek.sk/